BEYRUT YILBAŞI TURU

                                                BEYRUT TURU (3 Gece 4 Gün)
                                                   
                                      4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
                                              TÜRK HAVAYOLLARI İLE ULAŞIM  
1.Gün: İstanbul / Beyrut
Gaziantep Havalimanından bağlantılı uçuşumuz ile Atatürk Havalimanında Acentamız kontuarında 11.00’de buluşma sonrası Türk Havayolları ile 13.25’de Beyrut’a hareket ve yerel saat ile 14.15’de varış ile beraber Kadim ve Modern tarihin sentezi, Fenikelilerden başlayarak; Roma, Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyete evsahipliği yapmış Beyrut’da görülecek yerler arasında: Şehrin simgesi haline gelmiş Güvercin Kayalıkları, Lüks yapıları ve mükemmel doğası ile Kordon, Arapça Yıldız anlamına gelen Nejmeh Meydanı, 1897 yılında Osmanlı Devleti tarafından yaptırılan tarihi Saat Kulesi, Roma Hamamı Kalıntıları, Osmanlı Devletinde kışla olarak inşa edilen günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan tarihi binalar, Sultan Ahmet Camii’nden esinlenerek yapılmış Muhamed El-Emin Camii, Aziz George Maruni Katedrali ve  Lübnan’a büyük hizmetleri olan İç savaş dönemi ve sonrasında şehrin yeniden imarında büyük katkıları olup suikaste kurban edilen Refik Hariri’nin mezarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Downtown’da serbest zaman ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.
(4* GEMS HOTEL vb.)

2.Gün: Beyrut / Jeita Grotto Mağarası / Harissa Tepesi / Byblos Antik Kenti / Beyrut
Otelde alınan kahvaltı sonrası Jeita Grotto Mağarasına hareket Dünyanın yeni 7 harikasına aday gösterilen Mağara’da yapacağımız turda: İlk olarak teleferik ile yukarı mağaraya çıkıyoruz. Farklı oluşumlara sahip mağarada sarkık, dikitleri ve coğrafi oluşumları görüyoruz. Ardından Aşağı mağaraya geçip 9 km uzunluğundaki mağarada  Yeraltı nehrinde tekne turumuzu yapıyoruz. Ardından Harissa’ya hareket varışla beraber Lübnan’ın bayrağında yer alan sedir ağacının en yoğun bulunduğu Harissa Tepesine teleferikle çıkıyoruz. Varışımızla beraber Kuşbakışı en güzel Beyrut fotoğraflarını yakalacabileceğimiz tepede , Hristiyanlarca Kutsal sayılan Meryem Ana heykelini görüyoruz. Ardından Byblos Antik kentine hareket ediyoruz . Varışla beraber 8000 yıl öncesine gideceğimiz turumuzda Ticaret de olan başarısı ile ün yapmış denizci kavim  Finikelileri tanıma fırsatı bulacağız. Agora , Kale , Lahitleri Romalılardan kalma tiyatro ve sayısız tarihsel değerleri göreceğimiz tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından Beyrut’a hareket otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (4* GEMS HOTEL vb.)
3.Gün: Beyrut / Baalbeck / Anjar / Yemekli Beyrut Gecesi
Otelde alınan kahvaltı sonrası Baalbeck şehrine hareket yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk sonrası varışımızla beraber Fenikelilerin kurduğu ve Bekaa eyaletinin en büyük Fenike şehri ünvanına sahip, Roma döneminde Güneş Kenti olarak anılan eski zaman şehrinde görülecek yerler arasında: Jupiter, Venüs ve Baküs Tapınakları ve Roma kalıntıları bulunmakta. Turumuz sonrası Anjar şehrine  hareket ve varışla beraber Merkezi Şam olan Emevi devletinin yazlık saray ve ticaret merkezi olarak inşa ettiği 8.yüzyılda Emevi Halifesi 1.Velid tarafından kurulan ve Lübnan topraklarında bulunan yegane Emevi Devleti yadigarı olan  Antik Şehri ve kalıntılarını geziyoruz. Gezimiz sonrası Beyrut şehrine dönüş otele transfer ve dinlenme sonrası akşam saatlerinde Downtown bölgesindeki restaurantımıza transfer Orta Doğu mutfağının en meşhur lezzetlerini tanıyacağımız , canlı müzik ve yöresel şölen eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklayacağımız otele transfer ve konaklama. (4* GEMS HOTEL vb.)
4.Gün: Beyrut / İstanbul
Otelde alınan kahvaltı sonrası Beyrut Souk’larında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 15.45’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 18.55’de İstanbul’a hareket ediyoruz ve İstanbul Gaziantep bağlantılı uçuşumuz ile turumuz sona eriyor. Bir başka turumuzda buluşmak dileklerimizle sizlere veda ediyoruz.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler ·        
Türk Havayolları ile İstanbul / Beyrut gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
·        
Lüks otobüsler ile ulaşım
·        
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
·        
4* Otellerde konaklama
·        
Otellerde 3 gün boyunca alınan  sabah kahvaltıları
·        
Otellerde veya Restaurantlarda alınan 3 adet akşam yemeği
·        
Jeita Grotto giriş ücreti
·        
Jeita Grotto yeraltı nehri Tekne turu
·        
Harissa Tepesi çıkış ücreti
·        
Akşam Yemekli ve yöresel canlı müzik eşliğinde Beyrut Gecesi turu
·        
Profesyonel rehberlik hizmeti
·        
Yerel rehber hizmeti
·        
Otapark ve Check Point Ücretleri
·        
Programda belirtilen tüm transferler
·        
Havalimanı vergisi
·        
Zorunlu seyahat sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler ·         
Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları ·         
Öğle yemekleri·         
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) ·         
Vize Ücreti (130 €) ·         
Seyahat Sağlık sigortası   

Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
29 Aralık 2018
01 Ocak 2019
449.00 Euro 549.00 Euro 0.00 Euro - - - -
BEYRUT
NEJMEH MEYDANI
JEİTA GROTTO
HARİSSA TEPESİ
BYBLOS ANTİK KENTİ
BAALBECK
ANJAR