MESCİD-İ AKSA KUDÜS TURU

MESCİD-İ AKSA KUDÜS TURU  
07 Aralık Cuma 2018 :
TAM GÜN KUDÜS 
THY ile TK792 sefer sayılı uçağı ile saat 01:45'te İstanbul(Atatürk) - Telaviv uçuş. Saat 02:55’te varış, Pasaport işlemlerinin ardından Kudüs'e geçiş. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı vakti. Mescid-i Aksa avlusundaki Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra  (Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidive Kadim Aksa ziyaret. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA. Cuma namazı sonrası otelde dinlenme. Vakit namazları Mescid-i Aksa'da..  
08 Aralık Cumartesi 2018 :
KUDÜS - EL HALİL - MESİCD-İ AKSA BÖLÜMLERİ Sabah namazı Mescid-i Aksa’da.  Mescid-i Aksa'nın dinimizdeki yeri ile ilgili kısa bir seminer ve iç bölümlerinin tanıtılması. Kahvaltı vakti. Filistin şehri El Halil’e hareket. Yol üzerindeki Halhul kasabasında Hz.Yunus (as) makamını ziyaret. El Halil'de Haremi İbrahim caminde medfun Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub ve zevcelerinin  kabirlerini ziyaret. Kudüs'e varış. Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz. Ömer Mescidi’nin görülmesi. Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat  ettiği yerin görülmesi.  Vakit namazları Mescid-i Aksa'da..  
09 Aralık Pazar 2018 :
ERİHA - LUT GÖLÜ Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı vakti. Öğle namazı sonrası  Zeytin Dağı'ndan Kudüs'ün panoramik seyri. Hendek Savaşı'nın fikrini sunan Selman-ı Farisi ve Kadın velilerden Rabiat-ül Adeviyye Hz.nin kabri şeriflerini ziyaret. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden 10 bin yıllık Eriha’ya hareket. Eriha’da Hz.Musa Makamını ziyaret ve Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanın görülmesi. Lut Kavminin helak olduğu ve dünyanın en çukur bölgesi  (rakım -400mt) Lut Gölü'nün görülmesi. Osmanlı kenti olan Yafa şehir gezileri: Akdeniz kenarındaki Osmanlı eserlerinden Abdülhamit Saat Kulesi, Karakol Binası, Bahriye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Havalimanına transfer.  
10 Aralık Pazartesi 2018 :
TELAVİV - İSTANBUL Türk Havayolları ile TK791 sefer sayılı uçağı ile saat 01:00'de Telaviv - İstanbul (Atatürk) uçuş.Turun sonu.  
ÖNEMLİ NOT :
Katılım sağlayacağınız tur için  SON BAŞVURULAR,  tur tarihinden 15 gün önce bütün istenilen evrakların firmaya teslim edilmesi gerekmektedir.
 
Kudüs Turları İçin İstenilen Evraklar;
1) En az 1 yıl geçerli pasaport.
2) Nüfus cüzdan fotokopisi  
Fiyata Dahil Hizmetler
THY ile Gidiş - Dönüş uçak biletleri  (İç hat bağlantısı dahil.)  
4 yıldızlı otellerde konaklama
 
Vize ve harç ücretleri
 
Anılan tüm geziler ve ziyaretler
 
Türkçe Rehberlik hizmetleri
 
Açık büfe Kahvaltı ve akşam yemeği
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
07 Aralık 2018
10 Aralık 2018
490.00 Euro 0.00 Euro 0.00 Euro - - - -
TEL AVİV
KUDÜS
MESCİD-İ AKSA
AL HALİL
LUT GÖLÜ
YAFA